Profesjonalne Torby Medyczne i Lekarskie to niezbędny element wyposażenia każdego lekarza specjalisty, jaki udaje się na wizyty domowe. Są one niezwykle wytrzymałe oraz doskonale pojemne. Zapewnia to lekarzowi dostęp do wszystkich potrzebnych elementów wyposażenia bez konieczności szukania w różnych miejscach, gdzie mogły być one dostępne.
Co to jest torba medyczna?
Torba medyczna charakteryzuje się niezwykle duża pojemnością oraz trwałością. Jest to element wyposażenia lekarza specjalisty, który udaje się na wizyty domowe do swoich pacjentów lub zabiera ze sobą poszczególne element wyposażenia gabinetu do domu, jeżeli zaistnieje taka konieczność. Jest to podręczne narzędzie, które ma za zadanie pomieścić wszystkie najważniejsze akcesoria lekarskie oraz odpowiada za ich prawidłowe ułożenie.
Torba medyczna wykonana jest najczęściej z wysokiej jakości materiału, który charakteryzuje się wysoką trwałością na uszkodzenia oraz przetarcia. Musi nie tylko spełniać swoje zadanie praktyczne, ale również wielu specjalistów ceni sobie jej wygląd. Z tego względu aspekt estetyczny jest również niezwykle istotny. Szczególnie, gdy zdarza się, że torby medyczne są zabierane na różnorodne sympozja w celu umożliwienia transportu potrzebnych przedmiotów w komfortowy sposób.
Do czego służy torba medyczna?
Zastosowanie torby medycznej jest mocno zależne od preferencji specjalisty, który z niej korzysta. Jednak najczęściej torby lekarskie wykorzystywane są w celu przewożenia w komfortowy sposób wszystkich przedmiotów, które są w danej chwili potrzebne specjaliście. Może to być wyposażenie medyczne, jak stetoskop czy potrzebne leki, ale również mogą to być dokumenty oraz inne elementy wyposażenia, które lekarz uzna za konieczne do zabrania ze sobą w podróż.
To, co jest istotne w przypadku wyboru torby medycznej to jej rozmiar oraz kształt. Każdy rodzaj torby umożliwia staranne ułożenie wszystkich przedmiotów w odpowiedni sposób tak, aby spełniały wszystkie wymagania lekarza. Jednak torba lekarska w kształcie kuferka jest lepiej dopasowana do przewożenia leków niż torba w standardowym kształcie. Warto więc przed dokonaniem wyboru dotyczącego torby medycznej zastanowić się w jakim celu będzie ona wykorzystywana podczas wykonywania codziennych obowiązków.
Ile kosztuje torba lekarska?
Cena torby medycznej zawiera się w przedziale pomiędzy 400 a 600 zł. Jest to przedmiot wykonany z naturalnej skóry, odpornej na zadrapania, przetarcia oraz uszkodzenia. Dzięki temu lekarz kupując podobny przedmiot zyskuje go na długie lata jako pomoc podczas wykonywania codziennych obowiązków. Ma również pewność, że nie ulegnie ona zniszczeniu po zaledwie kilku dniach użytkowania.
W naszej ofercie znajduje się również receptownik oraz skórzany futerał na stetoskop. Umożliwiają one zachowanie klasy, elegancji oraz odpowiedniej organizacji wewnątrz torby medycznej. Ich cena mieści się poniżej 200 zł. To są również wysokiej jakości materiały, które z pewnością będą na co dzień wykorzystywane przez lekarza specjalistę przez olejne lata wykonywania praktyki zawodowej.
Jaka jest różnica pomiędzy klasyczną torbą a torbą medyczną?
Różnice pomiędzy klasyczną torbą, jaką można dostać w dowolnym sklepie a torbą medyczną są niezwykle znaczące. To, co jest najważniejsze to różnica w trwałości. Nawet wyjątkowo dobra torba klasyczna do użytku codziennego przy obciążeniu, jakie jest nakładane na torbę medyczną z pewnością byłaby znacznie mniej wytrzymała, a w konsekwencji w krótkim czasie wymagała wymiany. Torby lekarskie są przystosowane do dużych obciążeń oraz znacznego wypełnienia. Są tak skonstruowane, żeby było możliwe zapakowanie do nich znacznych ilości przedmiotów codziennego użytku podczas pracy specjalisty oraz swobodne przenoszenie ich.
Kolejnym elementem, który wyróżnia torby medyczne na tle innych, klasycznych modeli jest ilość miejsca oraz poszczególnych przegródek, jakie można znaleźć wewnątrz. Są one skonstruowane w taki sposób, aby móc dowolnie ułożyć wszystkie potrzebne przedmioty do przeprowadzenia wizyty lekarskiej oraz aby wewnątrz torby medycznej zostało jeszcze wolne miejsce. Zawdzięczają to licznym kieszeniom oraz dodatkowym elementom, na przykład na stetoskop. W ten sposób, dzięki odciążeniu głównej przegrody możliwe jest uzyskanie dodatkowego miejsca na inne elementy oraz wykorzystania go w dowolny sposób.
Gdzie można kupić torbę medyczną?
Torby medyczne to wysokiej klasy przedmioty, które warto kupować w sprawdzonych sklepach. Dzięki temu można zyskać pewność, że jest to rzeczywiście materiał, który wytrzyma znaczne obciążenia bez widocznych śladów zużycia. Jest to bardzo ważne, ponieważ wpływa bezpośrednio na komfort użytkowania. Dodatkowo nieestetyczne elementy, które odchodzą od wierzchniej warstwy torby niskiej jakości mogą stanowić również problem zdrowotny oraz zagrożenie dla pacjentów, jeżeli dostanie się on przypadkowo w niewłaściwe miejsce.
Dbając o jak najlepszy komfort lekarzy specjalistów udających się na wizyty domowe oraz bezpieczeństwo oraz zdrowie ich pacjentów, zapewniamy najwyższej jakości torby lekarskie. W naszym asortymencie dostępne są różnorodne rodzaje toreb medycznych, w tym kuferki lub klasyczne torby. Dla osób, które cenią sobie klasę oraz dostosowanie akcesoriów, jakim jest torba medyczna do strojów oferujemy również osobno torby damskie, męskie oraz uniwersalne. Różnią się one w pewnym stopniu krojem tak, żeby były możliwie jak najlepiej dopasowane do klasycznego stroju damskiego lub męskiego oraz uzupełniały się z nim w odpowiednim stopniu.
Co powinno znaleźć się w podstawowym wyposażeniu torby lekarskiej?
Jednym z najważniejszych elementów, jaki powinien znaleźć się w torbie medycznej każdego lekarza specjalisty, ale również pielęgniarki lub ratownika medycznego jest stetoskop. Umożliwia on osłuchanie pacjenta oraz ocenę sytuacji. W tym możliwe jest postawienie diagnozy dotyczącej większości klasycznych oraz standardowych chorób dróg oddechowych takich jak zapalenie oskrzeli czy zapalenie płuc. Możliwe jest również sprawdzenie rytmu serca poprzez odpowiednie ułożenie stetoskopu. Oznacza to, że jest to element wyposażenia, który doskonale umożliwia przeprowadzenie wizyty przez specjalistę, niezależnie od jej powodu. Można umieścić go w stylowym futerale. W ten sposób zyskuje się pewność, że pozostanie on nienaruszony oraz zajmie znacznie mniej miejsca w torbie lekarskiej niż w przypadku włożenia stetoskopu do niej bez zastosowania etui.
Kolejnym ważnym elementem, jaki powinien znajdować się w podstawowym wyposażeniu torby medycznej są leki przeciwbólowe. Umożliwiają one szybką reakcję w sytuacjach, kiedy wymagana jest interwencja lekarska związana z bólem pacjenta. Podstawowe leki, jakie umożliwiają uśmierzenie bólu, zbicie gorączki lub wykonanie w prawidłowy sposób okładu powinny mieć swoje miejsce w torbie medycznej lekarza specjalisty. Przy tym należy bezwzględnie pamiętać o tym, aby sprawdzić dokładnie wszystkie leki, jakie pacjent przyjął przed przyjazdem lekarza oraz upewnić się, że nie jest uczulony na żaden ze składników aktywnych zawartych w lekach.
W torbie lekarskiej powinny znajdować się również narzędzia niezbędne do prawidłowego opatrzenia rany oraz założenia opatrunku. Dzięki temu możliwa jest szybka interwencja w sytuacji, kiedy pacjent dozna poważnego urazu, który wymaga szybkiej interwencji, jednak możliwe jest działanie w jego domu bez konieczności udawania się do szpitala lub innej placówki medycznej. Jest to również wskazane w przypadku osób starszych, które skaleczyły się lub doznały innych ran, które są płytkie na tyle, że możliwe jest ich szybkie opatrzenie, ale wymagają jednak interwencji lekarza specjalisty, który sprawdzi, czy wszystko jest w porządku z pacjentem.
Co powinna zawierać torba ratownika medycznego?
Torba ratownika medycznego w swoim wyposażeniu nie różni się w znaczącym stopniu od torby lekarskiej. Jednak o ile w torbie lekarza specjalisty powinno znaleźć się więcej elementów wyposażenia, które umożliwią postawienie prawidłowej diagnozy na podstawie przeprowadzonych obserwacji oraz badań, tak w torbie ratownika medycznego znajdują się raczej przedmioty, które mają na celu ochronę zdrowia pacjenta oraz zadbanie o jego dobre samopoczucie.
Są to przede wszystkim wszystkie elementy, które umożliwiają prawidłowe opatrzenie rany oraz założenie opatrunku, w tym usztywnienie kończyny. W ten sposób możliwe jest dla ratownika medycznego zatamowanie krwawienia lub wykonanie innych czynności, których założeniem jest ratowanie życia pacjenta, do którego przypadku został wezwany.
W torbie ratownika medycznego można również znaleźć elementy służące prawidłowemu oraz pełnemu wykonaniu masażu serca oraz resuscytacji krążeniowo – oddechowej w celu przywrócenia funkcji życiowych u pacjenta, u którego stwierdzono zatrzymanie akcji serca. Są to między innymi ustnik, który umożliwia wykonanie sztucznego oddychania w bezpieczny sposób oraz maska do resuscytacji, która umożliwia pompowanie powietrza do płuc pacjenta w bezpieczny oraz rytmiczny sposób.
Inne elementy wyposażenia zarówno torby lekarskiej jak i torby ratownika medycznego powinny być dopasowane do specjalizacji poszczególnych osób oraz przypadków chorób pacjentów, do których zazwyczaj udają się w celu wykonania interwencji zdrowotnej.
Do czego służy receptownik?
Wypisywanie recept obecnie jest możliwe nie tylko dla lekarzy, ale również dla innych pracowników medycznych, w tym dla ratowników oraz pielęgniarek. Część leków jest dostępna wyłącznie na receptę ze względu na swoje właściwości, które mogłyby być niebezpieczne dla pacjentów w przypadku nieprawidłowego ich przyjmowania lub niezgodnego z zaleceniami lekarza bądź też bez jego kontroli. Z tego względu podczas wizyty lekarskiej często pojawia się konieczność wypisania nie tylko recepty, ale również zaleceń lekarskich w sposób prosty oraz zrozumiały dla pacjenta.
Wskazane jest, żeby arkusz recept, jakie nosi przy sobie lekarz specjalista nie był pognieciony oraz znajdował się w usztywnianym opakowaniu. Dzięki temu istnieje możliwość swobodnego zapisywania zarówno potrzebnych leków jak i wskazań lekarskich. Możliwe jest również staranne postawienie pieczątki w taki sposób, żeby była ona wyraźnie widoczna na recepcie. Te wszystkie elementy wymagają odpowiedniego futerału, w którym będą znajdowały się recepty. Dzięki temu możliwe jest zachowanie ich w czystości oraz w odpowiednio dobrym stanie, który jest niezwykle ważny podczas wizyt domowych oraz przekazywania pacjentowi wszystkich koniecznych wskazówek.
Aby zadbać jak najlepiej o swój plik recept do wypisania, każdy lekarz powinien zaopatrzyć się w receptownik. W naszej ofercie znajduje się skórzany przedmiot, który nie tylko zabezpiecza recepty przed uszkodzeniem, zalaniem lub zabrudzeniem, ale również wygląda niezwykle elegancko oraz szykownie. Zdecydowanie przyczynia się to do pozytywnego odbioru lekarza przez pacjentów podczas wizyty domowej.
W jaki sposób dbać o torbę lekarską?
Torba lekarska jest wykonana z najwyższej jakości materiałów, dlatego z pewnością może być wykorzystywana w celu wykonywania codziennej pracy przez wiele lat. Jednak warto również o nią odpowiednio dbać w taki sposób, aby zyskać pewność, że będzie możliwość przedłużenia jej użytku o kolejne lata. Najważniejszym elementem dbania o każdą torbę jest sposób jej przechowywania. Jeżeli torba lekarska jest wykorzystywana przede wszystkim do odbywania wizyt domowych, które są raczej rutynowe, warto znaleźć w gabinecie lub w domu odpowiednie miejsce, gdzie można zostawić torbę. Nic nie powinno być na niej położone, ponieważ może to spowodować jej wyginanie, a nawet pękanie, co wpłynie niekorzystnie zarówno na jej wygląd jak i na możliwości wykorzystania jej podczas pracy. Dlatego warto dbać o torbę medyczną, która jest miejscem przechowywania wszystkich koniecznych do wykonywania pracy lekarskiej przedmiotów.
Ranking Toreb Medycznych
Poniżej prezentujemy ranking dostępnych toreb medycznych. Na początku przedstawiamy najprostsze modele dostępne w naszej ofercie a w dalszej kolejności najbardziej zaawansowane. Są to produkty dostarczane do tysięcy placówek medycznych w Polsce które z pewnością będą Państwo doceniać:
- APTECZKA OSOBISTA , SASZETKA DO PASA - rozmiar M
- APTECZKA OSOBISTA , SASZETKA DO PASA - rozmiar S
- Torba medyczna - Kuferek Rozmiar S
- Skórzany receptownik 315
- Skórzany futerał na stetoskop 316
- APTECZKA PLECAKOWA 10L
- Torba MEDIC-BAG mini
- Torba medyczna pierwszej pomocy - kuferek
- Torba AMPULARIUM małe 49
- Torba na INHALATOR TLENOWY (OXYGEN SET)
- TORBA DLA PIELĘGNIARKI RODZINNEJ
- Torba AMPULARIUM 120 Ampułek
- Torbo-apteczka
- Torba PIERWSZEJ POMOCY RO
- Torba Ampularium ŚREDNIE ( na 94 ampułki + saszetka na narkotyki )
- Torba Ampularium MEGA ( na 160 ampułek )
- Apteczka plecakowa 20L
- Torba medyczna dla pielęgniarek MAŁA
- Torba medyczna dla pielęgniarek DUŻA
- Torba MEDIC BAG SLIM ( bez szelek )
- Torba MEDIC BAG BASIC
- Mini kuferek lekarski uniwersalny skóra 542
- Torba pediatryczna - MED-1
- Torba lekarska męska 550
- Kuferek lekarski uniwersalny skóra 555
- Torba lekarska damska 552
- Torba lekarska damska 551
- Torba lekarska uniwersalna 554
- Torba lekarska uniwersalna 553
- Apteczka plecakowa 50L
- Apteczka plecakowa 45L
- TORBO-PLECAK RATOWNICZY 100L
- TORBO-PLECAK RATOWNICZY 65L
Wskazany ranking jest jedynie spisem produktów z naszej oferty bez wskazania ich kolejności. Kolejność prezentacji jest przypadkowa i nie ma istotnego znaczenia.