Laseroterapia jest coraz bardziej popularną metodą wykonywania wielu zabiegów oraz zapobiegania powstawaniu pewnych zmian. Może również cofać te już powstałe. Od ponad 20 lat jest ciągle doskonalona. Do wykonania zabiegu laseroterapii konieczne jest wykorzystanie specjalnych narzędzi.
Co to jest laseroterapia?
Laseroterapia to nowoczesna metoda, która zastępuje szereg rozwiązań stosowanych do tej pory. Polega na wykorzystaniu wiązki lasera w celu wykonania odpowiedniego zabiegu. Może zastąpić skalpel w operacjach chirurgicznych, umożliwić bezkrwawe zabiegi, które nawet nie wymagają kontaktu aparatu z tkankami pacjenta, a nawet być wykorzystywana w zabiegach medycyny estetycznej.
Niezależnie od wykorzystania, laseroterapia opiera się na działaniu skoncentrowanego źródła światła, jakim jest laser. Światło to o wysokiej częstotliwości jest zdolne do przecinania struktur skóry oraz dokonywania nawet zmian komórkowych. Każdy zabieg wykonywany za pomocą laseroterapii jest niezwykle precyzyjny oraz znacznie mniej inwazyjny niż te same procedury wykonywane za pomocą tradycyjnych metod.
Jest to metoda wykorzystywana w wielu dziedzinach medycyny. Ze względu na swoją uniwersalność, zyskuje coraz więcej zwolenników. Może być wykorzystywana nie tylko podczas zabiegów chirurgicznych, ale również w terapii leczenia trądziku, licznych zmian skórnych, uśmierzaniu bólu czy precyzyjnym działaniu przeciwnowotworowym.
Co to są aparaty do laseroterapii?
Profesjonalne aparaty do laseroterapii są bardzo uniwersalne. Cel, do jakiego zostaną wykorzystane jest mocno uzależnione od rodzaju zabiegu, jaki jest planowany do przeprowadzenia. Urządzenia dostępne w naszym sklepie internetowym mogą być wykorzystywane do większości zabiegów rehabilitacyjnych oraz kosmetycznych. W ten sposób jeden aparat może podłużyć do przeprowadzenia zabiegu lub całego procesu leczenia wielu pacjentów. Jest to zdecydowana zaleta tej metody, która może być wykorzystywana przez wielu specjalistów, w zależności od ich specjalizacji. Aparaty składają się z wyraźnych i dużych ekranów, zestawu przycisków oraz elementów pozwalających podłączyć odpowiednie głowice i końcówki. W ten sposób specjalista może dokładnie zaprogramować laser w taki sposób, jaki jest potrzebny do wykonania konkretnego zabiegu.
Należy pamiętać, że laser to bardzo mocna wiązka światła widzialnego. Może on być szkodliwy dla oczu, dlatego bezwzględnie, podczas wykonywania zabiegu zarówno pacjent jak i osoba posługująca się laserem muszą koniecznie być wyposażone w okulary ochronne. Mają one za zadanie chronić oczy oraz zapewnić gwarancję bezpieczeństwa dla delikatnych tkanek oczu.
Gdzie wykorzystywana jest laseroterapia?
Laseroterapia jest bardzo uniwersalną metodą. Wiązka światła lasera, w zależności od jej częstotliwości może przenikać przez wiele warstw skóry oraz innych tkanek organizmu. Z tego względu może być wykorzystywana w wielu dziedzinach związanych z medycyna oraz kosmetologią.
Najbardziej istotną dziedziną pod względem zdrowotnym, gdzie wykorzystywana jest laseroterapia jest onkologia. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych metod eliminacji komórek nowotworowych, które dzielą się w sposób niekontrolowany w ciele pacjenta. Wiązka lasera w precyzyjny sposób eliminuje komórki nowotworowe, które wcześniej zostały oznaczone specjalnym preparatem. Jest to metoda najmniej inwazyjna, która daje duże nadzieje na znaczne powodzenie leczenia.
Inną dziedziną, w której wykorzystywana jest laseroterapia jest medycyna estetyczna. Wszelkie zabiegi, które do tej pory wymagały skalpela, teraz mogą być wykonywane za pomocą lasera. Dotyczy to również usuwania nadmiaru owłosienia z ciała oraz pozbywania się zmarszczek. Jest to niezwykle skuteczna metoda, która umożliwia pełną oraz długotrwałą eliminację owłosienia oraz redukcję zmarszczek. Laseroterapia może być również wykorzystywana w zabiegach chirurgicznych medycyny estetycznej jako bardziej precyzyjny sposób na wykonywanie operacji.
Laseroterapia jest również wykorzystywana w leczeniu bólu. W tym celu stosuje się specjalne aparaty do laseroterapii, które emitują bardziej rozproszoną wiązkę laserową. Powoduje to bezpośrednie oddziaływanie na komórki w organizmie pacjenta, które zostały w pewien sposób uszkodzone, co skutkuje pojawieniem się bólu. Jest to niezwykle skuteczna metoda, która jest stosowana jako wsparcie podczas rehabilitacji dla fizjoterapeutów współpracujących z pacjentami podczas wykonywania ćwiczeń.
Kolejną istotną dziedziną, w której wykorzystywana jest laseroterapia jest dermatologia. Dzięki zastosowaniu wiązki lasera możliwa jest całkowita lub chociaż częściowa eliminacja trądziku, który jest jedną z najczęściej występujących chorób skórnych u młodych osób. Dzięki zastosowaniu laseroterapii możliwe jest precyzyjne usuwanie zmian pojawiających się na powierzchni skóry oraz skuteczna eliminacja źródła problemu poprzez wykonanie odpowiednich zabiegów.
Istnieje również wiele innych sposobów zastosowania laseroterapii. Jest ona głównie wykorzystywana w medycynie oraz rehabilitacji. Służy do wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych zabiegów oraz zmienia zupełnie jakość chirurgii. Może między innymi zostać wykorzystana do usuwania żylaków. Tradycyjna metoda wycinania ich jest bolesna oraz wymaga długiej rekonwalescencji. Natomiast usunięcie żylaków za pomocą laseroterapii jest szybkie, a powrót do pełnej sprawności jest kwestią nawet kilku godzin do kilku dni. Podobnie wygląda sprawa w wielu innych przypadkach zabiegów wykonywanych za pomocą tej metody. Jest ona bardzo skuteczna oraz możliwie najmniej inwazyjna z dostępnych na rynku.
Przeciwwskazania do laseroterapii
Laseroterapia to bardzo uniwersalna metoda, doskonale sprawdzająca się w przypadku licznych chorób, zabiegów oraz leczenia schorzeń. Jednak nie może być stosowany w niektórych wypadkach, kiedy pojawiają się schorzenia lub warunki uniemożliwiające skorzystanie z tej metody.
Przede wszystkim laseroterapia nie powinna być stosowana w przypadku osób, które wykazują nadwrażliwość na światło. Może to być wrodzona niższa tolerancja, która jest obserwowana poprzez występowanie licznych plam na ciele osoby z nadwrażliwością. Można ją również nabyć poprzez przyjmowanie leków, które powodują nadwrażliwość na światło. Są to niektóre leki stosowane podczas terapii leczenia trądziku. Dlatego decydując się na laseroterapię mając trądzik, najpierw należy odstawić wszystkie leki powodujące fotouczulenie oraz odczekać odpowiedni czas potrzebny do wyeliminowania tych skutków ubocznych.
Laseroterapia jest jedną z metod leczenia nowotworów, jednak obecnie może być stosowana w przypadku tylko części z nich. Jeżeli pacjent cierpiący na nowotwór chce skorzystać z laseroterapii w celu uśmierzenia bólu, jest to zdecydowanie odradzane. Choroba nowotworowa jest zdecydowanym przeciwwskazaniem do laseroterapii.
Dodatkowo z laseroterapii nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Jest to również niewskazane w przypadku noworodków oraz niemowląt, które mogą odczuwać negatywne skutki działania laseroterapii. Dlatego należy być niezwykle ostrożnym podczas podejmowania decyzji o terapii za pomocą wiązki laserowej.
Wskazania do laseroterapii
Istnieje wiele zastosowań laseroterapii. Jest to bardzo uniwersalna metoda leczenia, stosowana przez wielu specjalistów. Jednak nie każde schorzenie może być wyeliminowane za pomocą lasera. O tym, czy dany problem powinien być wyeliminowany z wykorzystaniem laseroterapii czy może tradycyjnej metody, decyduje lekarz specjalista. Jednak istnieje szereg wskazań, które kwalifikują pacjenta do tej metody leczenia.
Jest to między innymi trądzik, który jest oporny na inne metody leczenia. W ten sposób usuwane są również żylaki, jeżeli stan zdrowia pacjenta oraz stopień zaawansowania problemu umożliwiają wykonanie tego zabiegu. Część nowotworów również może kwalifikować się do laseroterapii.
Wskazaniem do laseroterapii są również wszystkie zabiegi polegające na wygładzeniu ciała, na przykład eliminacja lub redukcja zmarszczek występujących na twarzy. Mogą być w ten sposób wykonywane również inne zabiegi medycyny estetycznej. Część schorzeń, które wymagają interwencji chirurga również może być zakwalifikowana do laseroterapii. Są to najczęściej zabiegi wymagające niezwykłej precyzji od chirurga oraz wiążące się ze znacznym ryzykiem utraty krwi podczas operacji.
Wskazaniem do laseroterapii jest również wada wzroku, która jest na tyle znacząca, że może utrudniać codzienne funkcjonowanie.
Korekcja wady wzroku za pomocą laseroterapii
Wada wzroku ogranicza możliwości wykonywania wielu czynności. Niezbędne jest przy niej noszenie okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Aby skutecznie pozbyć się niedogodności związanych z wadą wzroku, wiele osób decyduje się na laserową korekcję. Polega ona na wykonaniu zabiegu laseroterapii, który umożliwia prawidłowe widzenie bez konieczności korzystania z okularów korekcyjnych lub soczewek.
Jest to bezpieczna metoda korekcji wzroku, która umożliwia szybki powrót do pełni sprawności. Już zaledwie po kilku dniach pacjent, który poddał się zabiegowi korekcji wzroku ma możliwość powrót do aktywności oraz nie ma żadnych problemów związanych z wadą wzroku, która do tej pory stanowiła problem.
Gdzie jest wykonywany zabieg laseroterapii?
Każdy zabieg laseroterapii to specjalistyczna metoda leczenia różnorodnych wad oraz schorzeń. Niezależnie od tego, czy ta metoda leczenia jest wykorzystywana w chirurgii, dermatologii czy kosmetologii, powinna być wykonywana przez specjalistę, który doskonale wie, jaką częstotliwość wiązki laserowej wykorzystać, aby osiągnąć spodziewane efekty bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych u pacjenta, który został poddany zabiegowi.
Z tego względu zabieg laseroterapii może być wykonywany w wielu placówkach medycznych, w tym tych oferujących zabiegi medycyny estetycznej. Może być stosowany zarówno w szpitalach, jak i klinikach czy przychodniach. Również prywatne gabinet lekarskie oraz gabinety kosmetyczne oferują swoje usługi związane z laseroterapią. W wielu wypadkach są to nieinwazyjne zabiegi, które nie wymagają specjalnego przygotowania.
Na co zwrócić uwagę po zabiegu z wykorzystaniem laseroterapii?
Niezależnie od formy zabiegu, w którym wykorzystywana jest laseroterapia, istnieje kilka wspólnych cech, które łączą wszystkie dziedziny. Jest to przede wszystkim postępowanie po wykonanym zabiegu. Laseroterapia może powodować występowanie nadmiernej wrażliwości na światło. Z tego względu nie wolno opalać ani w żaden sposób narażać na oddziaływanie promieniowanie UV fragmenty skóry, który był poddawany działaniu lasera. Dotyczy to zarówno nieinwazyjnych zabiegów typu depilacja laserowa jak i zabiegów chirurgicznych jak laserowa korekcja wzroku. Niezależnie od rodzaju i charakteru zabiegu, należy bezwzględnie unikać słońca przez pewien czas po jego wykonaniu.
Dodatkowym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę podczas wykonywania zabiegu laseroterapii jest jakość wykorzystywanego sprzętu. Powinien to być aparat medyczny, który może być wykorzystywany do zabiegów na pacjentach. Musi posiadać on odpowiednie atesty oraz pozwolenia, które umożliwiają korzystanie z niego placówkom medycznym. Jeżeli aparat do laseroterapii nie jest wyposażony w odpowiednie zaświadczenie, może istnieć ryzyko, że jest to sprzęt, który nie powinien być wykorzystywany do pracy z pacjentami. Z tego względu należy zwracać szczególną uwagę na zakupione sprzęty.
Aparaty medyczne mogą być sprzedawane oraz w jakikolwiek inny sposób rozprowadzane na terenie Polski do placówek medycznych jedynie przez odpowiednie przedsiębiorstwa. Sklepy oraz hurtownie medyczne muszą posiadać odpowiednie zaświadczenia wskazujące, że sprzedawany sprzęt może być wykorzystywany w celu poprawy zdrowia pacjentów. Należy zwracać na to szczególną uwagę, ponieważ sprzęt jakim jest aparat do laseroterapii może być niezwykle niebezpieczny, jeżeli nie jest odpowiednio przystosowany do wykorzystywania go w pracy z pacjentami. Dlatego należy dokonywać zakupów wyłącznie ze sprawdzonych źródeł oraz współpracować z markami, które są na rynku już od wielu lat. Jesteśmy jednym z tych przedsiębiorstw, które sprzedają najwyższej jakości sprzęt medyczny. Działamy na rynku już od wielu lat i gwarantujemy, że aparaty do laseroterapii sprzedawane przez nas posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty oraz parametry umożliwiające pracę z pacjentami.
Aparat do laseroterapii cena
Jak w każdej dziedzinie rozpiętość cen jest bardzo duża. W naszej oferie posiadamy produkty z wyższej półki w atrakcyjnych cenach. Najtańsze kozetki dostępne są już w cenach powyżej 3000zł, a najdroższe kosztują nawet 7000zł.
Ranking Aparatów do Laseroterapii
Poniżej prezentujemy ranking dostępnych aparatów do laseroterapii. Na początku przedstawiamy najprostsze modele dostępne w naszej ofercie a w dalszej kolejności najbardziej zaawansowane. Są to produkty dostarczane do wielu placówek medycznych w Polsce które z pewnością będą Państwo doceniać:
- Okulary ochronne do lasera - 1 szt.
- Okulary ochronne do lasera - 2 szt.
- Biostymulator laserowy Lasertronic LT-3
- Multitronic MT-4
- Wielokanałowy aparat do magetoterapii i laseroterapii Magnetronic MF-24
- Multitronic MT-6
- Multitronic MT-8
- ZESTAW I: MF-24, aplikator AS-600K, AS-315K, leżanka L-6
- Okulary ochronne do laseroterapii biostymulacyjnej
- 3-półkowy stolik pod aparaty
- PAKIET PROMOCYJNY: PhysioGo.Lite Laser - aparat do laseroterapii biostymulacyjnej + szkolenie
- ETIUS LM +szkolenie
- ETIUS ULM + szkolenie
- Prysznicowy aplikator laserowy typu CL1800, 660 nm 5x40 mW, 808 nm 4x400 mW
- PAKIET PROMOCYJNY: Polaris HP M - aparat do laseroterapii z jednym
modułem laserowym wysokoenergetycznym 808 nm + szkolenie
Wskazany ranking jest jedynie spisem produktów z naszej oferty bez wskazania ich kolejności. Kolejność prezentacji jest przypadkowa i nie ma istotnego znaczenia.