Profesjonalne Kardiomonitory
Kardiomonitor co to jest — urządzenia monitorujące parametry życiowe pacjenta
Kardiomonitor jest to urządzenie, którego nie może zabraknąć w żadnym szpitalu, szczególnie na oddziałach intensywnej terapii, salach nadzoru i na wszystkich salach operacyjnych. Ale jest także niezbędnym urządzeniem w prywatnych klinikach, w domach opieki, gabinetach zabiegowych, jak i również w warunkach domowych, gdy pacjent obłożnie chory znajduje się pod opieką rodziny i pielęgniarki. Jest to urządzenie monitorujące parametry życiowe pacjenta.
Co pokazuje kardiomonitor?
Kardiomonitor pokazuje takie parametry jak: ciśnienie, puls, saturację, temperaturę, EKG, RESP i inne.
Do czego służą kardiomonitory?
Celem kardiomonitorów jest stałe monitorowanie najważniejszych parametrów życiowych pacjenta. Nie tylko kontrolują więc to, czy dane wskaźniki mieszczą się w prawidłowych normach, ale także za pomocą alarmów dźwiękowych natychmiast informują, jeżeli któryś z parametrów ulega radykalnemu pogorszeniu.
Kardiomonitory dostępne w naszej ofercie
W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo profesjonalne kardiomonitory firmy CREATIVE, a należą do nich trzy modele:
- model przenośny PC-303
- model PC-3000
- model UP-7000
Przenośne urządzenie PC-303 pozwala na monitorowanie pomiarów: temperatury, pomiar ciśnienia, pomiar tętna (pulsu) oraz pomiar saturacji metodą optyczną, dwuzakresową.
Modele stacjonarne PC-3000 i UP-7000 natomiast mają możliwość monitorowania dodatkowych parametrów życiowych. Oprócz wskaźników takich jak: pomiar temperatury, nieinwazyjny pomiar ciśnienia NIBP, pomiar tętna (pulsu) oraz pomiar saturacji, monitorują także pracę serca dzięki badaniu EKG oraz częstotliwość oddechu przez pomiar RESP.
Kardiomonitory firmy Creative przeznaczone są zarówno dla osób dorosłych, dzieci, jak i niemowląt.
Najważniejsze parametry życiowe monitorowane za pomocą kardiomonitorów Creative.
Kardiomonitory Creative dzięki precyzyjnym pomiarom pozwalają dokładnie monitorować stan pacjenta, a wbudowany alarm umożliwia natychmiastową reakcję personelu medycznego w przypadku radykalnego pogorszeniu się wskaźników życiowych pacjenta, które mogą stanowić zagrożenie jego życia. Do najważniejszych parametrów monitorowanych przez te urządzenia nalezą:
POMIAR TEMPERATURY
Temperatura ciała osoby zdrowej mieści się w przedziale pomiędzy 36,7 - 37,2 oC. Są to idealne wartości, które mierzone są w stanie spoczynku. W czasie dnia parametry te ulega jednak ciągłym zmianom w zależności od tego, jaka jest intensywność wykonywanych przez nas czynności. Wiadomo, że podczas intensywnego wysiłku temperatura wzrasta. Jednak dzięki ośrodkowi termoregulacji organizm radzi sobie doskonale z tym, by wyrównywać te skoki temperatury. Ciepło, które powstało wskutek aktywności metabolicznej płynącej z mięśni i wątroby, zostaje odprowadzone przez płuca i skórę.
Nasze kardiomonitory kontrolują nieporządny wzrost lub spadek temperatury u osób chorych, u których organizm utracił zdolności do jej regulowania. Zakres pomiarów temperatury przez nasze urządzenia, różni się w zależności od konkretnego modelu:
- Model kardiomonitora PC 303 posiada inteligentny czujnik podczerwieni, który w zaledwie 5 sekund odczytuje dokładny pomiar temperatury pacjenta. Zakres pomiaru mieści się w przedziale pomiędzy 32,0 a 43,0 oC. Dokładność pomiaru mieści się w granicy błędu 0,2 oC, a od 39 stopni granica błędu wynosi 0,3 oC.
- Model Creative PC-3000 posiada większy zakres pomiaru ciepłoty ciała, a zakres ten wynosi od 25,0 do 45,0 oC, gdzie dokładność pomiaru mieści się w granicy 0,2 oC.
- Model UP-7000 natomiast posiada najszerszy zakres pomiaru temperatury, bo od 15,0 do 45 oC. Dokładność pomiaru jest taka sama jak w przypadku poprzednich modeli.
POMIAR CIŚNIENIA
Pomiar ciśnienia określa siłę, z jaką pompowana przez serce krew uderza o ścianki tętnicze. Wartość tego parametru zależy więc od dwóch czynników: ilości krwi i siły, z jaką krew zostaje wyrzucona przez serce. Dla wartości pomiaru ma także znaczenie elastyczność ścianek tętnic.
Jednostka, w której wyrażana jest wartość tego pomiaru to mm Hg (milimetry słupa rtęci).
Pomiar ciśnienia przeprowadza się z wykorzystaniem mankietu uciskowego zakładanego na ramię, a podane wartości zawierają dwa wskaźniki:
- wartość górną, czyli ciśnienie skurczowe — norma waha się między 90-139 mm Hg
- wartość dolną, czyli ciśnienie rozkurczowe — norma waha się między 60-89 mm Hg
W asortymencie naszego sklepu dostępne kardiomonitory posiadają następujące zakresy pomiaru ciśnienia:
Model PC-303 dokonuje pomiaru oscylometrycznego, to znaczy, że analizuje zmiany oscylacji ciśnienia w mankiecie powietrznym podczas danego cyklu pomiarowego. Zakres pomiaru dla osób dorosłych i dzieci waha się pomiędzy następującymi wartościami:
- dla ciśnienia skurczowego 60-240 mm Hg
- rozkurczowego 30-180 mm Hg
Urządzenie mierzy ciśnienie z uwzględnieniem granicy błędu ok. 5 mm Hg, a przy maksymalnym odchyleniu standardowym ok. 8 mm Hg. Czas napełniania mankietu wynosi poniżej 20 sekund. A urządzenie odpowiednie jest dla pacjentów od 3 roku życia.
Model Creative PC-3000 - urządzenie to charakteryzuje się nieinwazyjnym pomiarem ciśnienia (NIBP). Wykorzystuje metodę oscylometryczną. Zakres pomiarów wynosi:
- Dla ciśnienia skurczowego dla osób dorosłych: 40-255 mm Hg i dla dzieci 40-200 mm Hg.
- Dla ciśnienia rozkurczowego dla osób dorosłych w przedziale 10-195 mm Hg oraz dla dzieci 10-150 mm Hg.
Zakres pomiaru dla średniego ciśnienia tętniczego dla osób dorosłych wynosi 20-215 mm Hg, a dla dzieci 20-165 mm Hg.
Czas napełniania mankietu wynosi około 10 sekund dla osoby dorosłej.
Model Creative UP-7000 również jest urządzeniem, które wykonuje pomiar ciśnienia metodą nieinwazyjną (NIBP), a w badaniu wykorzystuje metodę oscylometryczną. Zakres pomiarów wynosi:
- w przypadku ciśnienia skurczowego dla osób dorosłych 25-265 mm Hg, a u noworodków 25-135 mm Hg
- w przypadku ciśnienia rozkurczowego dla dorosłych 12-220 mm Hg, u noworodków 12-110 mm Hg
- średnie ciśnienie tętnicze dla dorosłych pomiar waha się pomiędzy 18-245 mm Hg a u noworodków 18-120 mm Hg
Dokładność pomiaru wynosi poniżej 10%, a czas napełniania mankietu wynosi około 30 sekund.
POMIAR TĘTNA (PULS) PR
Puls, inaczej pomiar tętna, polega na pomiarze falistego ruchu tętnic, który jest powodowany przez skurcze lewej komory serca. Ruch ten zależy także od stopnia elastyczności ścian naczyń tętniczych. Jest to podstawowe badanie w przypadku oceny funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. Pomiaru tętna można dokonywać w różnych miejscach ciała:
- na tętnicach szyjnych
- tętnicy pochwowej
- tętnicach ramiennych
- tętnicach promieniowych
- tętnicach łokciowych
- tętnicach udowych
- tętnicach podkolanowych
- tętnicach piszczelowych tylnych
- tętnicach grzbietowych stóp
Przy pomiarze bierze się pod uwagę symetrię, miarowość, amplitudę i napięcie tętna.
Częstotliwość tętna u osoby zdrowej wynosi średnio 70 uderzeń na minutę. Normą jest przedział pomiędzy 60 a 100 uderzeń na minutę.
Dostępne w naszym sklepie kardiomonitory posiadają następujące zakresy pomiaru tętna:
- W modelu PC-303 zakres ten wynosi od 30 do 240 uderzeń na minutę. A dokładność pomiaru waha się w granicach błędu wynoszącego 2.
- W model Creative PC-3000 - Zakres pomiaru wynosi od 30 do 240 uderzeń na minutę.
- W model UP-7000 - podobnie jak w przypadku pozostałych modeli zakres pomiaru wynosi od 30 do 240 bpm (uderzeń na minutę).
-
POMIAR SATURACJI (SpO2)
Saturacja krwi to nic innego jak nasycenie tlenem hemoglobiny krwi tętniczej. Parametr ten wskazuje na to, w jakim stopniu organizm jest dotleniony. Wynik pomiaru podawany jest w procentach. Jest to niezwykle ważny wskaźnik, ponieważ skutkiem niedotlenienia organizmu może być zgon pacjenta.
Urządzenie, które służy do nieinwazyjnego pomiaru saturacji to pulsoxymetr. Najprostrzymi są pulsoksymetry napalcowe, które wykorzystywane są zarówno w domach jak i placówkach zdrowotnych.
Normą dla człowieka zdrowego jest zakres od 100% do 95%. U osób starszych i osób palących poziom saturacji ma niższą wartość ok.93%.
Wynik badania, którego wartość wynosi np. 99%, oznacza, że w momencie badania 99% hemoglobiny przenosiło tlen do komórek organizmu.
Saturacja o wartości poniżej 90% jest bezwzględnym wskazaniem do tego, by podłączyć pacjenta do urządzania z tlenem, aby uniknąć niebezpiecznego dla życia niedotlenienia organizmu.
Kardiogramy, które posiadamy w naszej ofercie, mają funkcję oznaczania saturacji:
- Model PC-303 posiada optyczny i dwuzakresowy sposób pomiaru saturacji. Długość fali dla światła czerwonego wynosi 663 nm, a dla podczerwieni 890 nm. Zakres pomiaru wynosi od 0 do 100%, a częstotliwość odświeżana pomiaru następuje co 1 sekundę.
- Model kardiomonitora PC-3000 i UP-7000 posiadają taki sam zakres pomiaru od około 35% do 100%.
POMIAR EKG
Pomiar EKG polega na monitorowaniu przez kardiomonitor pracy serca i jest odpowiedzialny za odpowiednią diagnostykę. Dzięki kontrolowaniu pracy serca można rozpoznać choroby tego organu m.in. arytmię i choroby związane z nieprawidłowością odcinka ST. Urządzenia te posiadają odpowiednie elektrody, które przyczepia się do klatki piersiowej pacjenta. Elektrody EKG rejestrują pracę serca mięśniowego, a wynik przedstawiany jest na monitorze w postaci krzywej EKG.
Możliwość monitorowania pracy serca posiadają dwa stacjonarne kardiomonitory dostępne w naszej ofercie. Są to modele PC-3000 i UP-7000. Oba także mają takie same parametry:
- zakres pulsu: 20bpm~300bpm
- dokładność pomiaru pulsu: ± 1% lub ± 2 bpm
- opóźnienie alarmu pulsu: < = 10 s
- wybór czułości: x1/2, x1, x2
- szybkość przesyłu: 12.5 mm/s, 25 mm/s, 50 mm/s
Oba modele posiadają również opcje analizy segmentu ST oraz analizy arytmii serca. Zapis EKG odbywa się w czasie 24 godzin.
POMIAR RESP, czyli pomiar częstotliwości oddechów
Parametry, które decydują o życiu pacjenta to przede wszystkim: oddychanie, krążenie krwi i aktywność centralnego układu nerwowego.
Proces oddychania polega na tym, że komórkom ciała dostarczany jest tlen, natomiast dwutlenek węgla wydalany jest na zewnątrz organizmu.
Proces oddychania opiera się naprzemiennie na czynności wdechu i wydechu. Przyjęło się, że u osoby zdrowej ilość oddechów wynosi 12-18 na 1 minutę. Pomiar częstotliwości oddechów dokonuje się w stanie spoczynku pacjenta.
Natomiast czynnikami, które spowalniają częstotliwości oddechu, są:
- schorzenia ośrodkowego układu nerwowego
- zatrucia wewnątrz organizmu (mocznica, śpiączka cukrzycowa)
- zatrucia pochodzenia zewnętrznego (substancje działające na ośrodkowy układ nerwy np. morfina, benzodiazepiny, alkohol etylowy)
Opcję pomiaru RESP posiadaj dwa kardiomonitory, które są dostępne w naszym asortymencie, a są to modele PC-3000 i UP-7000.
Oba posiadają tę samą metodę pomiaru, która opiera się na impedancji klatki piersiowej. Zakres pomiaru waha się w zakresie pomiędzy 0 a 120 razy na minutę.
Kardiomonitory stacjonarne, czy przenośne, którą opcję wybrać?
Wybór odpowiedniego kardiomonitora zależy od przeznaczenia danego urządzenia.
W szpitalu, szczególnie na oddziałach intensywnej terapii, salach nadzoru i na wszystkich salach operacyjnych, a także w prywatnych klinikach, domach opieki i gabinetach zabiegowych z pewnością lepszą opcją będą kardiomonitory stacjonarne. W tych miejscach ważniejszym będzie opcja dodatkowych pomiarów, niż to, czy urządzenie da się wygodnie przenosić. W naszym asortymencie dostępne są stacjonarne kardiomonitory:
- model PC-3000
- model UP-7000
Posiadają one dodatkowe opcje pomiarów. Oprócz pomiaru temperatury, ciśnienia, tętna i saturacji posiadają bowiem dodatkowe funkcje, tj. pomiar EKG (w tym także analizę odcina ST i arytmii) oraz pomiar RESP.
W przypadku prowadzenia przez Państwa praktyki prywatnej, która niejednokrotnie wiąże się z wizytami domowymi u pacjenta, zdecydowanie lepszą opcją będzie przenośny kardiomonitor model Creative PC-303. Urządzenie to dodatkowo ma możliwość podłączenia tego urządzenia do telefonu z Androidem lub do komputera PC (Windows) poprzez bluetooth. W ten sposób istnieje możliwość odczytania wyników bezpośrednio w domu pacjenta.
Dodatkowe zalety poszczególnych kardiomonitorów i ich ceny
Kardiomonitor PC-303
Model ten posiada w głównej mierze tę zaletę, że jest urządzeniem przenośnym dzięki swoim kompaktowemu rozmiarowi oraz niewielkiej wadze. Dodatkową zaletą jest także to, że posiada tryb oszczędzania energii dzięki czujnikowi automatycznego wyłączania urządzenia, gdy nie jest ono aktualnie używane. Ponadto posiada wskaźnik niskiego poziomu naładowania akumulatora. Dodatkowo w zestawie posiada wygodną walizkę transportową, która pozwala bezpiecznie i wygodnie przenosić to urządzenie.
Innymi zaletami tego urządzenia są:
- numeryczny wyświetlacz o wymiarze 4,3”
- segmentowany panel LCD
- opcje zegara w czasie rzeczywistym
- specjalny przycisk na obudowie do szybkiego włączania/wyłączania
- akumulator, zasilanie z kabla USB lub zasilacza sieciowego
Model ten dodatkowo posiada opcję przechowywania danych o pojemności do 999 grup, a sortowanie odbywa się według ID pacjenta.
Cena tego modelu to ponad 1450 złotych.
Kardiomonitory Creative PC-3000 i UP-7000
Do niewątpliwych zalet tych urządzeń należy przede wszystkim wbudowany system alarmów dźwiękowych i wizualnych z ustawieniem dolnych i górnych granic wartości pomiarów.
Niezwykle istotną zaletą jest także to, że modele te mają ochronę przed negatywnym wpływem fal elektromagnetycznych, które mogą wywoływać inne urządzenia znajdujące się w pobliżu tj. defibrylatory i inne urządzenia elektrochirurgiczne.
Dodatkową zaletą jest kolorowy wyświetlacz, który w znacznym stopniu ułatwia korzystanie z danego urządzenia:
- model PC-3000 posiada wysokiej rozdzielczości kolorowy wyświetlacz o wielkości 7”
- model UP-7000 posiada kolorowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 800 × 600 i wielkości aż 12,1”
Oba modele posiadają zasilanie sieciowo-akumulatorowe, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo ich użytkowania.
Cena modelu PC-3000 wynosi ponad 3800 złotych, natomiast najwyższej klasy model UP-7000 to koszt ponad 4600 złotych.
Kardiomonitor Cena
Jak w każdej dziedzinie rozpiętość cen jest bardzo duża. W naszej oferie posiadamy produkty z wyższej półki w atrakcyjnych cenach. Najtańsze kozetki dostępne są już w cenach powyżej 3000zł, a najdroższe kosztują nawet 10000zł.
Ranking Kardiomonitorów
Poniżej prezentujemy ranking dostępnych kardiomonitorów. Na początku przedstawiamy najprostsze modele dostępne w naszej ofercie a w dalszej kolejności najbardziej zaawansowane. Są to produkty dostarczane do tysięcy placówek medycznych w Polsce które z pewnością będą Państwo doceniać:
- Akumulatorowy przenośny monitor pacjenta Creative PC-303
- Kardiomonitor Creative PC-3000
- Kardiomonitor Creative UP-7000
- Papier termiczny do kardiomonitorów Creative (10szt.)
- Elektrody EKG jednorazowe, samoprzylepne fi 50 mm,op. 50 sztuk
- Mankiet NIBP wielorazowego użytku, dla niemowląt, 10-19 cm
- Mankiet NIBP wielorazowego użytku, dla dzieci, 13.8-21.5 cm
- Mankiet NIBP wielorazowego użytku dla dorosłych, 20.5-28.5 cm
- Mankiet NIBP wielorazowego użytku dla dorosłych,27.5-36.5 cm
- Czujnik SpO2 jednorazowego użytku, włókninowy z klejem dla niemowląt, dł. kabla 90 cm
- Mankiet NIBP wielorazowego użytku dla dorosłych,długi 27.5-36.5 cm
- Czujnik SpO2 jednorazowego użytku włókninowy z klejem dla dzieci, dł. kabla 90 cm
- Mankiet NIBP wielorazowego użytku dla dorosłych,35.5-46 cm
- Czujnik SpO2 jednorazowego użytku, owijka na rzep dla dorosłych i noworodków, dł. kabla 90 cm
- Czujnik SpO2 jednorazowego użytku, owijka na rzep dla niemowląt, dł. kabla 90 cm
- Czujnik SpO2 wielorazowego użytku,soft dla dorosłych, dł. kabla 1,1 m
- Czujnik SpO2 wielorazowego użytku, soft dla dzieci, dł. kabla 1,1 m
Wskazany ranking jest jedynie spisem produktów z naszej oferty bez wskazania ich kolejności. Kolejność prezentacji jest przypadkowa i nie ma istotnego znaczenia.
Kardiomonitory stacjonarne i przenośne - Najlepsze ceny Adverti
|